luni, august 13

U CRAIOVA 1-3 CFR CLUJ

Universitatea Craiova a fost invinsa, acasa, de echipa lui Ioan Andone, CFR Cluj, scor 1-3.
Dupa ce clujenii au deschis scorul repede, in minutul 3, prin Trica, oltenii au revenit in joc prin reusita lui Dorel Stoica, din minutul 30, egalitatea pastrandu-se pana la pauza.
In repriza a doua clujenii au marcat din nou repede, in minutul 50, prin Didi, care a reusit dubla, in minutul 59, trimitand toate cele 3 puncte la Cluj.

Astfel, CFR Cluj urca pe locul 3 in clasament, la egalitate de puncte cu Poli Timisoara si Rapid, la 2 puncte de primul loc, care este ocupat de Steaua.
Universitatea Craiova ramane pe locul 11, cu 3 puncte.

Gol CFR Cluj! Min 3. Trica deschide scorul pentru CFR Cluj.
Gol U. Craiova! Min 30. Dorel Stoica "inteapa" o minge in careu si readuce egalitatea pentru olteni.
Gol CFR Cluj! Min 50. Didi ii pune in avantaj pe clujeni, dupa ce Stancioiu respinge un sut al lui Semedo
Gol CFR Cluj! Min 59. Didi reuseste o dubla dupa ce trimite cu capul, din plonjon, o centrare venita de pe partea stanga.

Sursa: Sport.ro