luni, iulie 30

CHIVU A DEBUTAT CU INFRANGERE: ARSENAL 2-1 INTER

Noua echipa a lui Cristi Chivu, Internazionale Milano, a jucat astazi, in turneul Emirates Cup, la Londra, impotriva lui Arsenal, iar romanul si-a facut debutul in tricoul interist.

Ieri, Inter a fost invinsa, scor 2-0, de Valencia, in timp ce Arsena a reusit o victorie la limita, scor 2-1 impotriva francezilor de la PSG.

Inter a deschis scorul in minutul 62, dupa o lovitura cu capul, executata perfect de Suazo. Arsenal a egalat numai 4 minute mai tarziu dupa un sut puternic al bielorusului Hleb. Van Persy a inchis tabela la scorul de 2-1, dupa ce a ridiculizat intreaga aparare a celor de la Inter.

Site-ul oficial al campioanei Italiei noteaza ca romaul Chivu a lasat o impresie foarte buna la primul meci, el fiind folosit fundas stanga in prima repriza si in centrul apararii in partea a doua. Vezi rezumatul meciului aici.

Sursa: Sport.ro